Jak pić więcej wody? Polecamy skuteczne triki!

Woda to życie. Niestety zwykle w ciągu dnia pijmy jej zbyt mało. Co zrobić, żeby to zmienić? Poznaj sprawdzone triki!

Pij ze smakiem

Do wody dodaj odrobinę cytryny lub imbiru. Od razu jej smak się poprawi, a ty więcej wypijesz. Możesz do dzbanka dodać tez listki mięty, cząstki pomarańczy lub plasterki ogórka. Wybieraj to, co lubisz.

Woda w pięknym wydaniu

Przelanie wody do ładnego dzbanka czy ozdobnej karafki spowoduje, że od razu będziesz chciała skosztować takiego napoju. Pamiętaj, że najpierw jemy, czy tez pijemy oczami.

Woda pod ręką

Staraj się mieć woda zawsze pod rękę. Gdy wychodzisz z domu, wrzuć butelkę z wodą do torby. Najlepiej zainwestuj w butelkę wielorazową, żeby nie produkować niepotrzebnie plastiku. Wybór jest szeroki i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Pexels

Początek i koniec dnia

Pamiętaj, żeby rano i wieczorem wypijać szklankę wody. Niech ta czynność stanie się twoim rytuałem. Nawodnisz się i od razu lepiej poczujesz. Szybko stanie się to twoim zdrowym nawykiem. Dziennie zyskasz pół litra wody, a to jest już coś! Woda potrzebna jest nam do wszystkich procesów życiowych. Wydalamy ją z moczem, pocimy się, dlatego tak ważne jest, żeby uzupełniać jej niedobory. Utrata zaledwie 2% wody powoduje spadek energii o 20%. Zbyt gęsta krew nie jest w stanie odpowiednio dotlenić mózgu. Gdy brakuje nam wody pojawia się zmęczenie, senność i omdlenia.

Źródło: Moje Gotowanie

Zdjęcia: Pexels

 

KRP

Poprzedni artykuł

Brownie migdałowe bez zwykłej mąki! Prosty przepis dla łasuchów!

Następny artykuł

Makaron Rigatoni! Pyszny obiad w krótkim czasie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *