5 lipca 2021

Zebraliście niedojrzałe jagody? Jest sposób na to, żeby szybciej DOJRZAŁY!

Jeśli zdarzyło się Wam zerwać z krzaka niedojrzałe jagody, to mamy sposób na to, żeby szybko stały się smaczne i dojrzałe. Powoli zaczyna się sezon na jagody. Warto poczekać aż dojrzeją, ale jeśli zerwałeś niedojrzałe owoce,  też jest na nie sposób.

Na jagody

Sezon na jagody trwa dość krótko. W polskich lasach te pyszne i zdrowe owoce występują przez około miesiąc. Ich cena na rynku jest z roku na rok coraz wyższa. Warto wybrać się do lasu po jagody. Najlepiej zrywać dojrzałe owoce. Jednak jeśli trafiły ci się niedojrzałe owoce, to też jest sposób na to, by szybciej dojrzały. Pierwsze jagody pojawiają się w lasach już pod koniec czerwca. Czasem sezon trwa aż do sierpnia. Najlepiej zbierać te owoce w lipcu, bo mają najwięcej właściwości zdrowotnych.

Dojrzewanie jagód

Jest sposób na to, by jagody dojrzały szybciej. To trik na owoce niedojrzałe, które trafiły się w naszych zbiorach. Takie niedojrzałe owoce trzeba umieścić w papierowej torbie. Trzeba przechowywać je w chłodnym miejscu, żeby szybciej dojrzały. Gdy dodacie do papierowej torby jabłko, banana, pomidora lub awokado to wówczas jagody zdecydowanie szybciej dojrzeją. Dzieje się tak dlatego, że te owoce wydzielają etylen. Jest to hormon roślinny, który przyspiesza wzrost i dojrzewanie.

Pexels

Kolory jagód

Na jednym krzaku mogą rosnąć dojrzałe i niedojrzałe owoce. Te drugie mają kolor zielono-czerwony. Najlepiej dać im kilka dni na to, by spokojnie dojrzały. Wtedy są najlepsze. W pełni dojrzała jagoda ma kolor ciemnogranatowy. Jagody są bardzo zdrowe. Działają dobroczynnie na wzrok, odporność, Posiadają też działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Do tego sa pyszne i niskokaloryczne. 100g tych owoców zawiera jedynie 51 kcal. Jedzmy jagody na zdrowie!

Źródło: Gotujmy

Zdjęcia: Pexels

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.