14 września 2021

Woda po ryżu! Poprawi zdrowie i urodę!

Jeśli wodę po gotowaniu ryżu wylewasz, to robisz niestety błąd. Przestań to robić i wykorzystaj tę wodę do celów kosmetycznych. Woda po ryżu ma też wpływ na urodę.

Ta woda to skarb

Woda po gotowaniu ryżu ma wiele dobroczynnych właściwości. Zawiera witaminy z grupy B, kwas foliowy, żelazo, potas, magnez oraz cynk. Na co dzień tę wodę do celów pielęgnacyjnych wykorzystują Azjatki. Ważne jest, żeby przed gotowaniem nie dodawać do tej wody soli. Wówczas możesz ją spokojnie wykorzystać.

Problemy żołądkowe

Woda po gotowaniu ryżu ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jest doskonała w przypadku problemów trawiennych. Pomaga przy zaparciach, biegunce oraz umiarkowanym bólu brzucha. Ta woda jest też polecana dla kobiet w ciąży. W Meksyku ciężarne piją nawet 10 szklanek tej wody dziennie. Wierzy się tam, że woda po gotowaniu ryżu ma dobroczynny wpływ na zdrowie dziecka. Praktyka picia tej wody jest w Meksyku przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Co za uroda

Woda po ryżu ma też dobry wpływ na naszą urodę. Możemy stosować tę wodę jako płukankę do włosów. Dzięki niej nasze pukle nabiorą puszystości oraz blasku. Włosy będą też grubsze. Wodę można też dodać do kąpieli. Dzięki temu nasza skóra będzie gładka, a ciało zrelaksowane. Korzystajmy z tej wody dla celów zdrowotnych, jak i kosmetycznych.

Źródło: Planeta

Zdjęcie: Pexels

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.