7 października 2021

Uważaj na TE NAPOJE! Mogą podnieść CHOLESTEROL!

Poziom cholesterolu wiele mówi o naszej kondycji i ogólnym stanie zdrowia. Dla naszego organizmu jego nadmiar, jak i niedobór mogą być szkodliwe. Pewne napoje mogą powodować jego wzrost!

Co z tym cholesterolem?

Cholesterol jest organicznym związkiem chemicznym, który jest produkowany w wątrobie. Możemy go dostarczać do organizmu, gdy spożywamy produkty pochodzenia zwierzęcego. Dużo cholesterolu jest w maśle, mleku, w mięsach, kiełbasach i pasztetach. Również słodycze mogą podnieść znacząco poziom cholesterolu. Istnieją tez napoje, które spowodują wzrost poziomu cholesterolu w naszym organizmie.

Kawa

Niektóre rodzaje kawy podniosą nam poziom cholesterolu. Kawa zawiera diterpeny, które źle wpływają na gospodarkę tłuszczową. Najwięcej diterpenów występuje w kawie sypanej . Jeśli jednak użyjemy filtrów to znacząco zmniejszymy ilość tych szkodliwych związków. Jeśli wybieramy kawę ze spienionym mlekiem i z cukrem też podnosimy poziom cholesterolu. Tłuste mleko zawiera dużo cholesterolu.

Pexels

Koktajle mleczne

Koktajle mleczne niestety mogą podnosić poziom cholesterolu. Jeśli pijemy frappe z dużą ilością cukru to dostarczamy sobie zbyt wielu kalorii, ale też możemy rozregulować sobie gospodarkę lipidową.

Alkohol

Często pity alkohol wpływa na podniesienie poziomu złego cholesterolu LDL i cholesterolu całkowitego. Jeśli wybieramy kolorowe drinki to dostarczamy sobie zbyt wiele cukru, podnosimy poziom trójglicerydów i zaburzamy poziom cholesterolu całkowitego. Z alkoholi najzdrowsze jest czerwone wino. Lampka wypita okazjonalnie nie powinna nam zaszkodzić.

Źródło: Wprost

Zdjęcia: Pexels

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.