6 lipca 2021

Tego NIGDY NIE JEDZ na śniadanie! Te PRODUKTY najbardziej SZKODZĄ rano!

Są produkty, które spożywane rano bardzo szkodzą naszemu zdrowiu. Do tego łączone z innymi produktami nie są na pewno dobrym pomysłem na pierwszy, poranny posiłek. Sprawdź, czego unikać. Ciesz się zdrowiem i dobrą formą, nie tylko rano.

Margaryna i parówki

Niektórzy preferują owsiankę na śniadanie, jeszcze inni nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez parówek, jajek i boczku. Niestety niektóre produkty nie powinny być jedzone na śniadanie, bo przynoszą więcej szkody, niż pożytku. Do nich należą zapewne parówki. Szczególnie parówki, które składają się z mięsa oddzielanego mechanicznie czyli MOM są bardzo niewskazane. W takim produkcie znajdują się chrząstki, ścięgna, pazury czy tłuszcz. Takie produkty jedzone rano sprawią, że w żyłach odłożą się złogi tłuszczowe. Ucierpią na tym nasze tętnice. Jeśli do parówek wybierasz kanapki posmarowane margaryną lub miksem tłuszczowym. To nie mamy dla Ciebie dobrych informacji. Takie połączenie jest katastrofalne dla zdrowia. Przyczynia się do powstania miażdżycy i zawałów serca. Jak najprędzej zrezygnuj z tego typu śniadań.

Pexels

Pełnotłuste mleko

Pełnotłuste mleko też nie jest dobrym pomysłem na śniadanie. Podobnie jest z jogurtem i serami żółtymi. Staraj się zachować umiar w spożywaniu tych produktów rano. Zamiast wypicia szklanki pełnotłustego mlekoa wybierz lepiej mleko odtłuszczone. Dobrym pomysłem będzie też mleko roślinne. Rano szkodzi tez kawa wypita z mlekiem pełnotłustym. Lepszym rozwiązaniem będzie mała czarna. Tłuszcz z rana nie jest wskazany. Źle wpływa na nasze tętnice i sprzyja chorobom serca i rozwojowi miażdżycy.

Lekko i zdrowo

Najlepiej na śniadanie jeść kanapki z pieczywem pełnoziarnistym, chude twarogi, albo lekkie sałatki owocowe. Mieszanka warzyw z rana tez dobrze zrobi naszemu organizmowi. Nie obciążajmy się od rana tłustymi produktami. Postawmy na smak, lekkość, a przede wszystkim na zdrowie. Ono jest najważniejsze.

Pexels

Źródło: Papilot

Zdjęcia: Pexels

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.