9 lipca 2021

Te JAJKA zawierają SALMONELLĘ! GIS wycofuje je ze SPRZEDAŻY!

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofywaniu jajek ze sprzedaży. Sprawdź, o które konkretnie jajka chodzi. Na powierzchni skorupek wykryto salmonellę!

Komunikat GIS

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie, które dotyczy żywności. Ze sprzedaży są wycofywane jaja na powierzchni, których wykryto groźną salmonellę.

Ostrzeżenie dotyczy tego produktu:

Świeże jaja, klasa A, kategoria wagowa L-Duże, 10 szt.

  • Najlepiej spożyć przed 20.07.2021 rok
  • Kod na skorupkach jaj: 3PL 30221328
  • Producent: INVEST MICHEL Sp. j., Kobierne 44A, 05-311 Dębe Wielkie nr zakładu pakowania jaj PL 14125903 WE

Groźna salmonella!

Podjęto decyzję o wycofaniu jaj, bo na ich powierzchni wykryto pałeczki Salmonella Enteritidis. GIS przekonuje, że pod żadnym pozorem nie można spożywać wymienionej wyżej partii jaj, szczególnie na surowo. To stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Trzeba również pamiętać , że bakterie, które znajdują się na powierzchni skorupek, mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie. Należy zachować ostrożność.

Spożycie zanieczyszczonych jaj może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Mogą pojawić się objawy salmonellozy, czyli bardzo silny ból brzucha, biegunka, wymioty, śluz, nudności, wymioty i gorączka.

Pexels

Prośba o kontakt

Główny Inspektorat Sanitarny prosi osoby, które zakupiły jaja z kwestionowanej partii o kontakt. Należy skontaktować się z Zakładem Pakowania tel. 606 990 211. Wszystkim klientom, którzy zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem, zostanie zwrócony dobry produkt lub nastąpi zwrot pieniędzy.

Źródło: Radio Zet

Zdjęcia: Pexels

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.