29 września 2021

Japoński wynalazca chce dożyć 144 lat! Stworzył SPECJALNĄ DIETĘ!

Yoshiro Nakamatsu jest japońskim wynalazcą i chce żyć niemal wiecznie. Marzy o 144-letnim życiu. Żeby osiągnąć ten ambitny cel stworzył specjalną dietę.

Życie (niemal) wieczne

Japończyk jest stałym bywalcem programów telewizyjnych, w których występuje jako Dr.NakaMats. Wyznalazca twierdzi, że poznał sekret długiego i zdrowego życia. Chciałby dożyć co najmniej 144 lat. Yoshiro Nakamatsu urodził się w 1928 roku i jest jednym z najbardziej znanych wynalazców na świecie. Do tej pory udało mu się opracować 3200 wynalazków. Na innowacyjne pomysły wpada podczas nurkowania i słuchania muzyki. Szalone idee przychodzą mu do głowy, gdy brakuje mu tlenu, np. podczas podwodnych aktywności. Teraz twierdzi, że odkrył sposób na długowieczność. Tym sposobem jest specjalna dieta.

Pexels

Tylko 700 kalorii

Nakamatsu na co dzień jest na diecie, której kaloryczność jest bardzo uboga. Wynosi tylko 700 kalorii. Dzięki tej diecie zachowuje bystrość umysłu, zdrowie i ma genialne pomysły. Japoński wynalazca otrzymał nagrodę Ig-Nobla w dziedzinie żywienia. Mężczyzna przez 35 lat każdego dnia fotografował i dokładnie rejestrował to, co jadł. Nakamatsu opracował recepturę specjalnego drinka, której nadał nazwę Brain Drink. W jego skład wchodzą zioła. Japończyk zjada też batoniki Yummy Nutri Brain Food. W skład batonika wchodzą krewetki, liofilizaty jogurtu i sera, węgorza, glonów, mięsa, jaj i kurzych podrobów. Nakamatsu je tylko raz dziennie i śpi cztery godziny na dobę. Stawia przy tym na aktywność fizyczną. Uwielbia ćwiczenia na siłowni i nurkowanie. Wierzy, że dzięki tej specjalnej diecie i aktywności fizycznej dożyje co najmniej 144 lat.

Źródło: Gotujmy.pl

Zdjęcia: Pexels

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.