12 maja 2021

Jak szybko obrać pomarańczę i się nie ubrudzić? Wypróbuj ten prosty trik!

Cytrusy są pyszne i zdrowe. Jednak czasem obranie pomarańczy jest problematyczne. Można pobrudzić się pryskającym na boki sokiem. Co zrobić, żeby tego uniknąć i szybko cieszyć się pysznym smakiem? To proste!

Ale owoc!

Pomarańcze zawierają wiele witamin, minerałów i dobroczynnie działają na nasz organizm. Wart wprowadzić te cytrusy do codziennej diety. Ten smak odpowiada niemal każdemu. Jednak obieranie tych owoców może sprawiać kłopot. Co zrobić, żeby było proste?

Sprawdzony trik

Prosty trik rozwiąże problem pryskającego soku z tego owocu. Nie pobrudzisz się przy obieraniu. Najpierw dokładnie umyj owoc, a potem dokładnie go wysusz przy pomocy ściereczki. Teraz weź ostry nóż i odetnij górną i dolną część pomarańczy. Resztę skórki można obrać tak, jak robi się to w przypadku jabłka. Ten prosty trik zapewni nam czyste ręce i ubrania. Nie pobrudzimy się sokiem.

Przechowywanie pomarańczy

Te owoce warto trzymać w lodówce. W niskiej temperaturze mogą spędzić nawet trzy tygodnie. Jednak nie należy mrozić cytrusów. Tracą one swój smak i zapach. Nie są tak smaczne i bogate w witaminy. Optymalną temperaturą do przechowywania pomarańczy jest 5-10 stopni.

 

Źródło: Radio Zet

Zdjęcia: Pexels

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.